Logo

Симптоми

Якщо в організмі зменшується кількість гемоглобіну або еритроцитів, які переносять кисень, виникають серйозні проблеми з доставкою кисню до органів і тканин. Без кисню неможливе вироблення енергії з компонентів їжі. Тому у людей з анемією розвиваються різні симптоми, вираженість яких залежить від ступеня тяжкості.

На практиці відзначаються 3 стадії дефіциту заліза з відповідними ознаками:
Прелатентна стадія -  недостатній вміст заліза у тканинах, при цьому концентрація сироваткового заліза і гемоглобіну в нормі. Тут недолік заліза в організмі виражений стійким нездужанням, слабкістю. При невисоких навантаженнях з'являється тахікардія. Розвиваються стійка дратівливість, схильність до депресії, з'являються запаморочення, нестерпний біль по всій голові. Стає важко ковтати їжу, на язику з'являються  борозни з ділянками почервоніння. Змінюються смакові вподобання – подобається запах бензину, хочеться поїсти крейди. Починає сіктися і випадати волосся, з'являється ламкість і крихкість нігтів.

Латентна стадія - знижена концентрація сироваткового заліза, рівень гемоглобіну в нормі. При прогресуванні нестачі заліза блідне і сохне шкіра, у неї з'являється блакитний відтінок. Постійно мучать тріщини в куточках рота, болі по всьому животі. Знижується АТ, падає температура тіла.

Стадія вираженого дефіциту - знижений гемоглобін, кількість еритроцитів та інші показники червоної крові. Супроводжується зниженням імунітету, частими застудами, інфекційними хворобами, порушенням травлення. Нестача заліза в організмі у жінок на цій стадії виявляється більш вираженими симптомами. Змінюється гормональний фон, через що збільшується ймовірність розвитку пухлин на внутрішніх органах. Деформація нігтів особлива - вони приймають увігнуту ложкоподібну форму, сповільнюється їх зростання. З'являються сонливість, задишка, біль у серці. При подальшому прогресі хвороба стає небезпечною для життя.