Logo

Визначення анемії

За даними ВООЗ, анемією хворіють близько 1 987 300 000 людей. АНЕМІЯ (αν с давн.-гр. — «нестача»; αἷμα с давн.-гр. — «кров») або недокрів'я – це патологічний стан, що характеризується зниженим рівнем еритроцитів та/або гемоглобіну в крові. Через це погіршується передача кисню до тканин і виникає гіпоксія, тобто кисневе голодування тканин.

Гемоглобін (Hb) – особливий білок, що знаходиться всередині еритроцитів. Головна і унікальна особливість цього білка у тому, що він легко з'єднується і легко роз’єднується з газами крові: з'єднався в легенях з киснем, передав цей кисень тканинам, в них завантажився вуглекислим газом, вуглекислий газ доставив в легені, розвантажився, знову з'єднався з киснем і т.д. До складу гемоглобіну входить особливий небілковий компонент – гем, що містить залізо, без якого перенесення кисню неможливе.

Залежно від вираженості зниження рівня гемоглобіну виділяють три ступеня тяжкості анемії: Легкий – рівень гемоглобіну вище 90 г/л; Середній – гемоглобін в межах 90-70 г/л; Важкий – рівень гемоглобіну менше 70 г/л.

У ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА АНЕМІЇ

При тривалому зниженні гемоглобіну збільшується навантаження на серце, легені, печінку, нирки та інші органи, порушується обмін речовин, накопичуються токсини, розвиваються склеротичні і рубцеві процеси в різних органах.

На тлі тривалої анемії середнього та важкого ступеня можуть розвиватися: Серцева недостатність; Гіпоксична кома; Дихальна недостатність; Захворювання нирок і печінки; Зниження імунітету; Анемія призводить до ускладненого перебігу вже наявних хронічних захворювань серця і легенів (бронхіальної астми, ІХС, ішемії головного мозку) і може стати причиною розвитку таких небезпечних ускладнень як інфаркт міокарда, інсульт.

За даними ВООЗ, нестача заліза спостерігається у 3 580 000 000 людей У 90% анемія провокується нестачею заліза ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНА АНЕМІЯ (ЗДА)