Logo

Сукросомальне® залізо при анемії хронічних захворювань

Анемія хронічних захворювань (АХЗ) – являє собою патологічний стан, що характеризується хронічним запаленням, зумовлюючий розвиток анемії.

ГЕПСІДІН – КЛЮЧОВИЙ ФАКТОР В РОЗВИТКУ АНЕМІЇ ХРОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЬ

За наявності хронічного захворювання. Нормальний метаболізм заліза повністю змінюється.

РЕГУЛЯЦІЯ АБСОРБЦІЇ ЗАЛІЗА ПРИ ЗАПАЛЕННІ

  1. Запалення стимулює виробництво IL-6 макрофагами
  2. L-6 впливає на гепатоцити, індукуючи синтез гепсідіна
  3. Гепсідін пригнічує ферропортін
  4. Знижується всмоктування заліза в кишечнику
  5. Припиняється надходження заліза в кров
  6. Порушується синтез гемоглобіну

Для лікування анемії хронічних захворювань звичайні препарати заліза виявляються малоефективними, внаслідок порушення всмоктування в кишечнику. Для ефективної терапії анемії хронічних захворювань необхідний гепсідін-незалежний шлях доставки заліза.

СУКРОСОМАЛЬНЕ ЗАЛІЗО – ІННОВАЦІЙНИЙ ГЕПСІДІН-НЕЗАЛЕЖНИЙ ШЛЯХ ДОСТАВКИ ЗАЛІЗА В ОРГАНІЗМ

Механізм всмоктування Сукросомального® заліза

Сукросоми, що містять залізо, проникають в М-клітини тонкого кишечника шляхом ендоцитозу і транспортуються в печінку з потоком лімфи. Оскільки Сукросомальне® залізо (на відміну від двох-і тривалентного заліза в традиційних препаратах) не взаємодіє з мембраною ентероцитів і ферментами перенесення в ній (ДМТ-білками і ферропортіном), то його всмоктування не залежить від змісту запального білка гепсідіна, який у випадках супутніх запальних процесів гальмує всмоктування заліза в кишечнику.

 

  1. О. А. Рукавіцин. Анемія хронічних захворювань: окремі аспекти патогенезу та шляхи корекції. Онкогематологія 1 2016 тому 11.DOI:10.17650/1818-8346-2016-11-1-37-46
  2. Gomez-Ramirez S. et al. Pharmaceuticals 2018, 11(4), 97
  3. Е.В. Жуковска, В.М. Анісімов. Результати лікування залізодефіцитних станів у дітей грудного та раннього віку з використанням ліпосомальних форм заліза. Педіатрія.2017; 96 (5): 228–233.