Logo

СідерАЛ — Допомога при дефициті заліза та анемії

Сидерал

ЗДА при захворюваннях жіночої репродуктивної системи

Найбільш уразливі з розвитку залізодефіцитних станів жінки репродуктивного віку внаслідок щомісячної фізіологічної крововтрати під час менструації, вагітні через високу потребу в мікроелементах, діти і підлітки – через високі потреби зростаючого організму, літні люди, які страждають хронічними захворюваннями і мають погане харчування.

Основною причиною розвитку залізодефіцитних анемій у жінок є крововтрати різної етіології. Дефіцит заліза у жінок зустрічається в 6 разів частіше, ніж у чоловіків. Значна кількість крові втрачається під час менструації, вагітності, під час пологів. При рясних менструаціях можлива втрата заліза в кількості 50-250 мг заліза. Найчастіше гіперполіменорея пов'язана з наявністю міоми матки, аденоміозом, гіперпластичними процесами ендометрія, дисфункціональними матковими кровотечами. Метрорагії при міомі матки найчастіше пов'язані з субмукозною локалізацією вузлів, при якій збільшується менструююча поверхня, підвищується проникність, яка живить міому судин, знижується скорочувальна здатність матки. При міомі сповільнюється регенерація менструюючої поверхні матки після десквамації ендометрію. При аденоміозі вражається міометрій матки, що призводить до тривалих рясних менструацій і до вторинної залізодефіцитної анемії.

Порушення менструального циклу виникають у жінок у різні вікові періоди. До розвитку гіперменструального синдрому можуть привести різноманітні причини – сильні емоційні потрясіння, порушення харчування, авітамінози, ожиріння, професійні шкідливості, інфекційні та септичні захворювання, незрілість гіпоталамічних структур в пубертатному віці та інволютивні перебудови в пременопаузі. У значній частині випадків менометрорагії у жінок супроводжуються анемією різного ступеня тяжкості, що сприяє розвитку трофічних порушень у різних органах і тканинах. Профілактика і лікування анемій у жінок з порушенням менструального циклу і органічними гінекологічними захворюваннями є найважливішими факторами відновлення їх здоров'я.

Незалежно від причини менометрорагій (міома, ендометріоз, дисфункція яєчників) і необхідності впливу на відповідний фактор, потрібна тривала терапія препаратами заліза для прийому перорально. Доза, режим дозування та конкретний препарат підбираються індивідуально з урахуванням вмісту заліза в препараті, його переносимості і т. д.

 

  1. Сіров В.М., Дубровіна Н.В., Балушкіна А.А. Залізодефіцитна анемія в гінекологічній практиці: основні принципи лікування. РМЗ. Мати і дитя №1 від 31.01.2011.
  2. А. З. Хашукоєва, С. А. Хлинова. Залізодефіцитні стани при гінекологічних захворюваннях і способи їх корекції. Медичний науково-практичний портал Лікуючий лікар, 03/14.