Logo

СідерАЛ — Допомога при дефициті заліза та анемії

Сидерал

Донорство, як одна із причин ЗДА

У наш час трансфузія цільної крові і її компонентів залишаються основним методом лікування важкої анемії, пов'язаної з гострою крововтратою або обумовленої іншими причинами. Джерелом крові, що використовується для трансфузії, є донорство.

Стандартна доза при донації - 450 мл крові (приблизно 10% від загального обсягу), при цьому з організму видаляється 200-250 мг заліза, у той час як при звичайному харчуванні в шлунково-кишковому тракті всмоктується близько 1 мг заліза. Після здачі крові повторно її можна здавати не раніше, ніж через 60 днів (максимальна допустима кількість здач крові на рік у чоловіків становить 5 разів, у жінок - 4). Для заповнення виникаючого дефіциту заліза може знадобитися до 6 місяців. Регулярне донорство крові, з одного боку, нерідко призводить до розвитку залізодефіцитної анемії, а з іншого боку, зниження вмісту гемоглобіну <130 г / л у чоловіків і <120 г / л у жінок є підставою для тимчасового відведення донора.

Збільшення інтервалу між здачами крові дозволяє попередити розвиток залізодефіцитної анемії. Для профілактики анемії всім донорам слід рекомендувати збільшення споживання продуктів, що містять залізо. Хоча дієту не вважають ефективним методом корекції залізодефіциту і лікування залізодефіцитної анемії, враховуючи обмежене всмоктування заліза в шлунково-кишковому тракті навіть при підвищеному споживанні його з їжею (граничне всмоктування заліза становить всього 2,5-3 мг / добу). З метою поповнення запасів заліза показана замісна терапія препаратами заліза.

О.В. Рогачевський, Є.Б. Жибурт. Залізодефіцитна анемія у донорів крові. КЛІНІЧНА ФАРМАКОЛОГІЯ І ТЕРАПІЯ, 2018, 27 (3).